вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 87
home Хроника

Мртов маж пронајден во стан во Скопје

Мртов маж пронајден во стан во Скопје

Според информации на МВР, вчера во 11:46 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул. „11-ти Октомври“ во Скопје бил пронајден починат 73-годишниот С.С. од Скопје, без траги на насилство.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Коронавирус