недела, 28. мај 2023. Вести денес: 65
home Хроника

Мртов маж пронајден во стан во Скопје

Мртов маж пронајден во стан во Скопје

Мртов маж бил пронајден во стан во Скопје, информира МВР.

Според информациите на полицијата, вчера во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Бојмија“ во стан било пронајден починат 47-годишниот С.Б.

Од страна на увидна екипа од СВР Скопје извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.