недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Мртов маж пронајден во подрумска просторија

Мртов маж пронајден во подрумска просторија

На 11.01.2018 година во 11.20 часот во Полициската станица Штип, М.К. (60) пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип.

Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предаден во Клиничката болница Штип за обдукција.

Коронавирус