среда, 3. август 2022. Вести денес: 13
home Хроника

Мртов маж пронајден во куќа во Свети Николе

Мртов маж пронајден во куќа во Свети Николе

Маж бил пронајден мртов во куќа во Свети Николе, објави МВР.

-Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на ул.„Ванчо Ангелов“ во Свети Николе, во куќа во која моментално престојувал, бил пронајден починат Н.Г.(57) од Свети Николе. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција – информира полицијата.

Коронавирус