четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Мртов маж пронајден пред болница

Мртов маж пронајден пред болница

Во текот на вчерашниот ден во 10 часот и 20 минути на влезот пред Медицинскиот Центар во Гостивар бил пронајден починат маж.

Се работи за 47-годишниот Н.Ј. од селото Врбјане, гостиварско.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвиниел и увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус