понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Хроника

Мртов маж пронајден крај Тиквешко Езеро

Мртов маж пронајден крај Тиквешко Езеро

Седумдесет и едногодишен маж е пронајден починат крај Тиквешкото Езеро, во атарот на селото Ресава.

Информацијата за МИА ја потврдија Брза помош Кавадарци и портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Во моментов се врши увид на лице место, засега нема повеќе детали.

Коронавирус