сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 111
home Хроника

Моторџија удрен на Рузвлетова

Моторџија удрен на Рузвлетова

Сообраќајна несреќа се случи на булеварот Рузвелтова во близина на поранешно СЈО.

Во несреќата се судриле автомобил и мотор, но засега нема информации дали возачот на мотор и другите учесници се здобиле со повреди.

Моторот се уште се наоѓа соборен на улицата, а сообраќајот се одвива отежнато.

фото: vecer.mk

Коронавирус