недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Мотор се заби во камион во Кичево: Еден починат на лице место

Мотор се заби во камион во Кичево: Еден починат на лице место

Едно лице загина во сообраќајка во близина на село Другово, на патот Кичево-Охрид што се случи пред околу еден час помеѓу мотор и тешко товарно возило.

Од СВР -Охрид информираат дека се работи за тешка сообраќајка помеѓу мотор и тешко товарно возило, во која моторциклистот починал.

Медицинска екипа како и МВР се излезени на терен. Со деталите за собраќајката МВР ќе излезе во текот на утрешниот ден.

Поради случената сообраќајна несреќа на патот кон Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола, сообраќајот е во прекин.

Коронавирус