сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 36
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Мотор и велосипедист се судрија на патот кај Сончев град, две лица тешко повредени

Мотор и велосипедист се судрија на патот кај Сончев град, две лица тешко повредени

На 03.06.2020 во 15.00 часот било пријавено дека на патот од Средно Водно кон Сопиште се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл, со скопски регистарски ознаки, управуван од П.С.(22) од Скопје и велосипед, управуван од Б.П.(32) од Скопје.

-По незгодата, двајцата биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде им биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020