четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 37
home Хроника

Мотоциклист заврши на Клинички откако излетал во провалија, пожарникари во извлекувале

Мотоциклист заврши на Клинички откако излетал во провалија, пожарникари во извлекувале
илустрација

Во текот на вчерашниот ден околу 16:45 часот на автопат Скопје-Велес, мотоцикл „Кавасаки“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.А.(43) од Прилеп, удрил во рабник и банкина и излетал од коловоз на непристапен терен, инфомираат од полицијата.

Со асистенција на Противпожарната бригада-Скопје, М.А. бил извлечен и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Од полицијата велат дека увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.