понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Мотоциклист удрил во пешак во Штип

Мотоциклист удрил во пешак во Штип

На 20.06.2022 околу 22.25 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Штип, мотоцикл со штипски регистарски ознаки, управуван од Ф.В.(64) од Штип, удрил во Л.Р.(59) од Штип.

-Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а пешакот се здобил со телесни повреди констатирани во Клиничка болница Штип, информираат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

Коронавирус