сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 31
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Мотоциклист удрил во ограда од куќа, хоспитализиран со тешки повреди

Мотоциклист удрил во ограда од куќа, хоспитализиран со тешки повреди

На 01.06.2020 во 21.50 часот било пријавено дека на ул.„Ѓорѓи Соколов“ во Кавадарци мотоцикл „балтијан“, без регистарски ознаки, управуван од Б.П.(47) од Кавадарци, удрил во ограда од куќа.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Парламентарни избори 2020