сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 108
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Велес

Мотоциклист тешко повреден во Велес
илустрација

Мотоциклистот А.К. (67) од Велес е тешко повреден откако вчера попладне изгубил контрола и паднал на коловозот на улицата „8-ми Септември“ во Велес.

-Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница Велес за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус