недела, 5. јули 2020. Вести денес: 113
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Велес

Мотоциклист тешко повреден во Велес
илустрација

На 02.06.2020 околу 13.15 часот било пријавено дека на ул.„Никола Оровчанец“ во Велес, на преминот преку железничката пруга Велес – Градско, А.Б.(51) од Велес, управувајќи мопед „џенерик хор“, со велешки регистарски ознаки, паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Бил извршен увид на местото на настанот.

Парламентарни избори 2020