среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 103
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Тетово

Мотоциклист тешко повреден во Тетово
илустрација

На 13.04.2020 во 15.30 часот било пријавено дека во Tетово на бул.„Видое Смилески Бато“ И.А.(22) од с.Мала Речица, управувајќи мотоцикл „сузуки“, со дебарски регистарски ознаки, паднал на коловозот.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Тетово за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Локални избори 2021