недела, 31. јули 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Тетово

Мотоциклист тешко повреден во Тетово

На 19.06.2022 во 21.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Киро Ристевски Дрнц“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од З.И.(46) од Тетово и мопед со тетовски регистарски ознаки, управуван од А.Б.(28) од Тетово, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на местото нанастанот извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус