среда, 28. јули 2021. Вести денес: 128
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа
илустрација

На 04.10.2020 во 23.00 часот било пријавено дека на ул.„Алексо Демниевски“ во Велес, А.С.(24) од Велес, управувајќи мотоцикл „баотиан“ со велешки регистарски ознаки, удрил во бетонски рабник и паднал на коловозот.

-Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус