среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 137
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа

На 07.02.2021 во 17,50 часот кај бензинска пумпа на магистрален пат Скопје – Граничен премин„Блаце“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со косовски национални ознаки, управувано од Х.С.(59) од Р.Косово и моторцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од А.Б.(39) од Струга, информира МВР.

По незгодата А.Б. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од доктор му биле константирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

ЕУРО 2020

Македонија