четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка
илустрација

На 27.04.2020 во 17.50 часот на ул.„Шаин маале“ во Радовиш, се случила сообраќајна незгода во која Д.М.(36) од Радовиш, управувајќи мопед „јонвај“, со радовишки регистерски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Д.М., кој е пренесен во Клинички центар Штип, а увид на местото на незгодата извршила екипа на Одделението за внатрешни работи Радовиш, информираат од МВР.

ЕУРО 2020

Македонија