петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Велес

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Велес
илустрација

На 29.09.2020 во 21.30 часот било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев“ Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „БМВ“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(42) од Велес и мотоцикл „гилера“, управуван од Д.З.(32) од Велес, информира МВР.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус