вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Маж се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која вчера во 08.45 часот се случила на крстосницата на улиците „Антон Попов“ и „Виктор Иго“.

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки управувано од Г.Б.(45) од Скопје и мопед исто така со скопски регистарски ознаки управувано од П.Ф.(61) од Скопје.

-Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил П.Ф., на истиот му е укажана лекарска помош во Градска општа болница “Св. Наум Oхридски”, информираат од МВР.

Локални избори 2021