сабота, 1. април 2023. Вести денес: 53
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје
илустрација

Вчера во 10,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата “Скупи“ се случила сообраќајна незгода помеѓу Мотоцикл „БМВ адвентор“ со скопски регистерски таблици управуван од Б.Х.(48) од Скопје и патничко моторно возило “Хундаи I30“ со скопски регистерски таблици, управувано од А.П.(50) од Скопје.

По незгодата Б.Х. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница “8-ми Септември“ каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.