петок, 5. март 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Ѓорче

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Ѓорче

Мотоциклист се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 15,35 часот на крстосницата на улица „Ѓорче Петров“ и улица „Сремски фронт.

Во несреќата, како што информира МВР, учествувале „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувана од В.В.(72) од Скопје и моторцикл „јамаха“ исто така со скопски регистарски ознаки, управуван од Р.Ч.(26) од Скопје.

По незгодата Р.Ч. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус