вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Аеродром

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Аеродром
илустрација

Сообраќајна несреќа во која повреден е мотоцлист се случила вчера во 11,15 часот во Скопје на крстосница од булеварите „АСНОМ“, „Киро Глигоров“ и „Србија“.

Во сообраќајна незгода учествуваме „мерцедес спринтер“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(21), и мопед „хамачи“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Е.(21), и двајцата од Скопје.

-По незгода, А.Е. е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му се констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус