четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино
илустрација

На 31.01.2021 во 17.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци –Неготино, кај место викано „Антената“ во Неготино, М.Н.(53) од Кавадарци, управувајќи мотоцикл „линкен“, без регистарски ознаки, паднал.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Неготино.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

ЕУРО 2020

Македонија