среда, 14. април 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во Скопје
илустрација

С.М.(47) од Скопје е тешко повреден откако управувајќи мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Несреќата, информираат денес од полицијата, се случила на „Качанички пат“.

-Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус