сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 59
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во несреќа во Кавадарци

Мотоциклист тешко повреден во несреќа во Кавадарци
илустрација

На 28.07.2020 околу 17.30 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци, С.З.(51) од с.Сопот, управувајќи мотоцикл „кинки“, со кавадаречки регистарски броеви, изгубил контрола и паднал.

-Во незгодата тој се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во болницата во Кавадарци, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на незгодата. Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Кавадарци.

Коронавирус