среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во крушевско

Мотоциклист тешко повреден во крушевско
илустрација

Шеесет и деве годишниот А.Д. од Битола е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на местото викано Малин дол во крушевско.

Како што информира полицијата А.Д. кој управувал мотоцикл се судрил во трактор управуван од Г.Т.(53) од с.Свети Тодори, општина Могила.

-Во незгодата со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп, се здобил мотоциклистот, информираат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Крушево.

Коронавирус