вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Кичево

Мотоциклист тешко повреден во Кичево
илустрација

Мотоциклист се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера на ул.„Маршал Тито“ во Кичево

-Џ.Х.(39) од Кичево, управувајќи мотоцикл „фости“ без регистраски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.