четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 3
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Кичево

Мотоциклист тешко повреден во Кичево
илустрација

Триесет и четири годишниот кичевец Д.М. е тешко повреден по пад од мотор.

Несреќата се случила вчера во 14 часот на ул.„Партизански одреди“ во Кичево, кога Д.М. управувајќи мотоцикл „зонгшен“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево, информираат од МВР.

Коронавирус