четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 150
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во Центар

Мотоциклист тешко повреден во Центар
илустрација

Скопјанецот Н.К.(39) се здобил со тешки повреди возејќи мотор, вчера вечерта.

Од полицијата информираат дека околу 20,00 часот на крстосница со улица “Димитрие Чуповски” и улица “Мито Хаџивасилев Јасмин”  управувувајќи мопед “Кимико Агилити” со скопски регистарски ознаки, Н.К. изгубил контрола над мопедот и паднал на коловоз.

-По незгодата Н.К. бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” каде од страна на доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Локални избори 2021