четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 105
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден во близина на Стража

Мотоциклист тешко повреден во близина на Стража
илустрација

На 17.05.2022 во 15.10 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, во близина на превојот „Стража“, Л.Е.(28) од с. Поповјане, управувајќи мотоцикл „хонда“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Л.Е. бил пренесен во Медицински центар Кичево каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

Коронавирус