сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден при судир со автомобил

Мотоциклист тешко повреден при судир со автомобил
илустрација

На 21.07.2021 во 19.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат с.Јегуновце – с.Радуша се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „тојота“, со швајцарски национални ознаки, управувано од Р.Р.(70) од с.Теарце-Отушиште и мотоцикл „хонда“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(65) од с.Доброште, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Клиничкиот центар Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус