петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден на патот Прилеп-Битола

Мотоциклист тешко повреден на патот Прилеп-Битола
илустрација

На 06.02.2021 во 16.45 часот на патот Прилеп-Битола А.Л.(31) од Прилеп управувајќи моторцикл „јамаха“ со прилепски регистарски ознаки паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Градска болница Прилеп, информира МВР.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле  увид.

ЕУРО 2020

Македонија