петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 63
home Хроника

Мотоциклист тешко повреден, изгубил контрола и паднал на патот

Мотоциклист тешко повреден, изгубил контрола и паднал на патот
илустрација

На 11.04.2021 во 13.00 часот на пат во с.Градец, на место викано „Мизовски ливади“, во непосредна близина на Стара база во Крива Паланка, мотоцикл „хонда“, без регистарски ознаки, управуван од Т.И.(27) од Крива Паланка, изгубил контрола и паднал на патот, информира МВР.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни поврди, констатирани во Здравствен дом Куманово.

За незгодата бил запознаен Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од Полициска станица Крива Паланка.

Коронавирус