среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Мотоциклист повреден во сообраќајка во Битола

Мотоциклист повреден во сообраќајка во Битола
илустрација

На 15.06.2020 во 16,30 часот било пријавено дека во Битола на крстосницата од ул.„ 8 ми Септември“ и ул.„7 ми Јули“ Б.Б. (54) од Битола управувајќи мопед „драгон“ со битолски регистарски ознаки паднал на коловозот.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Локални избори 2021