понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 73
home Хроника

Мотоцикл удри во полицаец во Гостивар

Мотоцикл удри во полицаец во Гостивар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 23-годишниот Б.В. од село Дебреше, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 12.09.2019 околу 01:00 часот на ул.„Борче Јованоски“ во Гостивар полициски службеници дале знак за запирање на мотоцикл, управуван од Б.В., но тој продолжил со движење, при што удрил во полициски службеник.

Локални избори 2021