сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Мотоцикл „дукати мултистрада“ се судри со „шкода октавија“ – еве ги деталите

Мотоцикл „дукати мултистрада“ се судри со „шкода октавија“ – еве ги деталите

На 09.05.2021 во 16.32 часот било пријавено дека во Битола, на крстосницата од ул.„Партизанска“ и ул.„Студентска“, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „дукати мултистрада“, со скопски регистарски ознаки, управуван од З.В.(50) од Битола и патничко возило „шкода октавија“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.Н.(39) од Битола.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкатa болница Битола. Увид извршила увидната екипа на СВР Битола.

Коронавирус