четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Монструми мачеле куче, па го убиле: Адвокатот на „Анима мунди“ бара правда

Монструми мачеле куче, па го убиле: Адвокатот на „Анима мунди“ бара правда

На 21.07.2019 во 11:40 часот во Полициска канцеларија Богданци, Н.Р.М (41) – адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез од село Стојаково, општина Богданци било пронајдено починато куче кое имало видливи траги на мачење по телото.

За настанот е известен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Гевгелија, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Гевгелија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус