недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Монструм од Скопје: Ја силувал и малтретирал својата малолетна ќерка

Монструм од Скопје: Ја силувал и малтретирал својата малолетна ќерка

Ноќеска во 01:55 часот во полициска станица 13-годишно девојче од Скопје пријавило дека во повеќе наврати била физички, психички и сексуално злоставувано од нејзиниот татко Е.Ф.(50).

Е.Ф. е приведен и задржан во полициска станица.

За настанот е известен Јавен обвинител и Центар за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Девојчето е згрижено и заштитено.

Од страна на стручен тим укажана му е психосоцијална помош, што во континуитет ќе ја добива.

Парламентарни избори 2020