понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Момчиња од Тетово претепале возрасен сограѓанин

Момчиња од Тетово претепале возрасен сограѓанин

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ф.(23) и Г.Х.(21), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 12.12.2019 на ул.„Радован Цониќ“ во Тетово, на место викано „Налбанот“, пријавените физички го нападнале Р.Е.(57) од с.Селце, тетовско.

Коронавирус