сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Момче уапсено поради тоа што полицијата го пронајде кај него

Момче уапсено поради тоа што полицијата го пронајде кај него

На 06.08.2020 во 01:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Јане Сандански“, го лишиле од слобода Д.Р.(24) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.