среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Момче со убодна рана донесено на Клиника во Скопје

Момче со убодна рана донесено на Клиника во Скопје

Момче се здобило со убодна рана по инцидент кој се случил пред угостителски објект во Скопје, информира МВР.

Вчера во 19:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на крстосницата од булеварите „Климент Охридски“ и „Партизански Одреди“ неколку лица физички ги нападнале 18-годишниот Д.Б. од село Агино село, кумановско и 18-годишниот Д.Д. село Јурумлери, скопско.

На Д.Б. со остар предмет му нанеле убодна рана и на него му е укажана помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус