недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Момче се бори за живот по страшна несреќа во Скопје

Момче се бори за живот по страшна несреќа во Скопје

Вчера во 18,10 часот во Скопје на ул.„Франклин Рузвелт“ возило „Мазда 6“ со скопски регистарски ознаки управувано од К.А.(72) удрило во пешакот Б.Н.(18) од Скопје.

Веднаш по незгодата, пешакот со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при Комплекс клиники Мајка Тереза, каде биле констатирани  тешки телесни повреди (фрактура на главата) и Б.Н. е во животна опасност.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус