недела, 28. мај 2023. Вести денес: 82
home Хроника

Момче претепано пред ноќен клуб во Скопје, се здобило со тешки повреди

Момче претепано пред ноќен клуб во Скопје, се здобило со тешки повреди

На 10.03.2018 година во 00.30 часост пред ноќен клуб на улица “Јордан Мијалков” од страна на група непознати сторители бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад над лицето Н.Б.(25) од Скопје.

Од физичкиот напад оштетениот се здобил со видливи повреди скршеница на горната вилица, оток и други повреди на главата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.