среда, 7. декември 2022. Вести денес: 56
home Хроника

Момче претепано на паркингот пред ТЦ „Беверли Хилс“

Момче претепано на паркингот пред ТЦ „Беверли Хилс“

Дваесет и едногодишниот Ф.Н. ноќеска на паркингот пред ТЦ „Беверли Хилс“ бил нападнат од повеќе лица при што бил удиран со клоци и тупаници во пределот на целото тело. По нападот нему му била укажана помош во клиничкиот центар „Мајка Тереза.

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје  Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден околу 00:20 часот на улицата „Народен фронт“ на паркингот кај Трговскиот центар „Беверли Хилс“ од страна на повеќе лица физички бил нападнат при што бил удиран со клоци и тупаници во пределот на целото тело. На Ф.Н. му била укажана лекарска помош во клиничкиот центар „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Оттаму додаваат дека се работи на целосно расчистување на случајот.

Qatar 2022