петок, 29. септември 2023. Вести денес: 99
home Хроника

Момче повредено на новогодишната ноќ во Охрид

Момче повредено на новогодишната ноќ во Охрид

На 01.01.2018 година околу 02,00 часот во кругот на ОУ “Братство и Единство“, лоцирано на ул.„7-ми Ноември“, непознато лице со остар предмет му нанело повреда на Д.Р. (20) од Охрид, во пределот на слабината (рана околу 7-8см).

Истиот е задржан на лекување во Клиничка болница Охрид.

Се работи на расчистување на случајот.