четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 62
home Хроника

Момче паднало од велосипед, па го каснало куче

Момче паднало од велосипед, па го каснало куче

18-годишно момче пријавило дека околу 20 часот на улицата „Палмиро Тољати“ откако паднал од велосипед на коловоз бил нападнат од куче-скитник.

Потоа, со друго возило, тој бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и му биле констатирани тешки телесни повреди.

Коронавирус