среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 21
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Момче од Велес ја нападнало мајка си, па го удрил таткото со тврд предмет

Момче од Велес ја нападнало мајка си, па го удрил таткото со тврд предмет

Во СВР Велес вчера околу 21.20 часот било пријавено дека И.Н.(26) од с.Бузалково, велешко, кој подолго време се лечел на Нервното одделение во болницата во Велес, во дворот на семејната куќа во с.Бузалково, физички ја нападнал неговата мајка А.Н.(63), по што со тврд предмет го удрил неговиот татко Р.Н.(68).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус