сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Момче од Тетово фатено со „Берета“ на појасот

Момче од Тетово фатено со „Берета“ на појасот

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А. (21) од село Пршовце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување,држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 17.04.2019 во атар на село Доброште, тетовско, на место викано „Ѓубриште’’, полициски службеници извршиле преглед на лица и патничко возило, при што кај пријавениот пронашле и одзеле пиштол „PIETRO BERETTA“ со калибар 7,65 мм, за кој не поседувал соодветна дозвола.

Коронавирус